Tonery Katowice

W województwie Śląskim istnieje bardzo wiele firm zajmujących się sprzedażą i dystrybucją materiałów do drukarek (tonery ,tusze, bębny itp.) Najwięcej znajduje się w Stolicy Górnego Śląska czyli w Katowicach. Wybór odpowiedniego dostawcy materiałów to więc nie lada wyzwanie. Na naszej stronie internetowej postaramy się przedstawić recenzję i opisy różnych producentów tonerów. Jak również zaprezentować Państwu jak dobrać odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb. Ponieważ coraz więcej firm interesuje się aspektem dzierżawy drukarek czy też kserokopiarek postaramy się również żeby przybliżyć Państwu tą formę drukowania.

Jaką drukarkę wybrać

Wiele firm staje przed dylematem jaki sprzęt drukujący wybrać. Jest to bardzo trudna decyzja ponieważ sprzętu drukującego na rynku jest bardzo dużo i wybranie odpowiedniego może stanowić nie lada wyzwanie. Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy a właściwie pierwszym pytaniem jakie sobie zadamy powinno być co i w jakich ilościach będziemy drukować. Pozwoli nam to niewątpliwe wybrać sprzęt, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom.

Ważnym aspektem jeśli chodzi o wybór drukarki jest cena późniejszej eksploatacji jeśli chodzi o papier do drukarki to w tym wypadku nie ma to większego znaczenia praktycznie każdy papier odpowiedniego formatu i grubości będzie pasował do naszego sprzętu. Jednak jeśli chodzi o tonery to sprawa nie jest już tak banalna. Warto przed zakupem drukarki dowiedzieć się w jakiej cenie są nie tylko oryginalne tonery, ale również zamienniki. Może się bowiem okazać, że sprzęt sam w sobie nie jest aż tak drogi jednak jego późniejsza eksploatacja jest koszmarnie nieopłacalna. Jeżeli jednak chcemy korzystać z zamienników czyli tak zwanych tonerów alternatywnych to warto zorientować się jak wygląda ich jakość i dostępność ponieważ do niektórych drukarek z różnych powodów nie występują zamienniki tonerów.

Klienci często zapominają też o wydajności materiałów eksploatacyjnych takich jak (tusze i tonery). Dlatego zalecamy przeliczenie ile będzie nas kosztowało wydrukowanie jednej strony w formacie A4 i porównanie tych wartości w kilku urządzeniach. Może bowiem się okazać, że stosunkowo droższy sprzęt po roku użytkowania będzie tak naprawdę sumarycznie tańszym zakupem.

Dodatkowe funkcje w drukarkach to też aspekt warty przeanalizowania. Ostatni bardzo modny moduł WiFi za który z reguły trzeba dodatkowo dopłacić 50-200zł w zależności od urządzenia może okazać się niepotrzebny zakupem. W wielu firmach sprzęt drukujący znajduje się obok rutera i wystarczy połączyć go przewodem aby uzyskać bezprzewodowe połączenie między komputerami a drukarką. Warto też rozważyć czy w naszym urządzeniu wielofunkcyjnym potrzebną funkcją jest faks wszak wychodzi on powoli z użytku. Często przydatną a stosunkowo niedrogą opcją jest funkcja dupleksu czyli tak zwanego druku dwustronnego. Pozwala ona nie tylko oszczędzić czas, ale również papier.