Jaką drukarkę wybrać

Wiele firm staje przed dylematem jaki sprzęt drukujący wybrać. Jest to bardzo trudna decyzja ponieważ sprzętu drukującego na rynku jest bardzo dużo i wybranie odpowiedniego może stanowić nie lada wyzwanie. Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy a właściwie pierwszym pytaniem jakie sobie zadamy powinno być co i w jakich ilościach będziemy drukować. Pozwoli nam to niewątpliwe wybrać sprzęt, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom.

Ważnym aspektem jeśli chodzi o wybór drukarki jest cena późniejszej eksploatacji jeśli chodzi o papier do drukarki to w tym wypadku nie ma to większego znaczenia praktycznie każdy papier odpowiedniego formatu i grubości będzie pasował do naszego sprzętu. Jednak jeśli chodzi o tonery to sprawa nie jest już tak banalna. Warto przed zakupem drukarki dowiedzieć się w jakiej cenie są nie tylko oryginalne tonery, ale również zamienniki. Może się bowiem okazać, że sprzęt sam w sobie nie jest aż tak drogi jednak jego późniejsza eksploatacja jest koszmarnie nieopłacalna. Jeżeli jednak chcemy korzystać z zamienników czyli tak zwanych tonerów alternatywnych to warto zorientować się jak wygląda ich jakość i dostępność ponieważ do niektórych drukarek z różnych powodów nie występują zamienniki tonerów.

Klienci często zapominają też o wydajności materiałów eksploatacyjnych takich jak (tusze i tonery). Dlatego zalecamy przeliczenie ile będzie nas kosztowało wydrukowanie jednej strony w formacie A4 i porównanie tych wartości w kilku urządzeniach. Może bowiem się okazać, że stosunkowo droższy sprzęt po roku użytkowania będzie tak naprawdę sumarycznie tańszym zakupem.

Dodatkowe funkcje w drukarkach to też aspekt warty przeanalizowania. Ostatni bardzo modny moduł WiFi za który z reguły trzeba dodatkowo dopłacić 50-200zł w zależności od urządzenia może okazać się niepotrzebny zakupem. W wielu firmach sprzęt drukujący znajduje się obok rutera i wystarczy połączyć go przewodem aby uzyskać bezprzewodowe połączenie między komputerami a drukarką. Warto też rozważyć czy w naszym urządzeniu wielofunkcyjnym potrzebną funkcją jest faks wszak wychodzi on powoli z użytku. Często przydatną a stosunkowo niedrogą opcją jest funkcja dupleksu czyli tak zwanego druku dwustronnego. Pozwala ona nie tylko oszczędzić czas, ale również papier.